• Deň počítačovej bezpečnosti

• 30. november: Deň počítačovej bezpečnosti (Computer security day) je udalosť, ktorá má ľuďom pripomenúť potrebu chrániť svoje počítače a predovšetkým svoje osobné údaje. Bez počítačov a internetu si už hádam náš život nevieme ani predstaviť. Vďaka internetu sa dozvedáme tie najaktuálnejšie informácie, pomáha nám pri vzdelávaní, učení, práci a tiež slúži na komunikáciu s priateľmi...

Často, bez uváženie na rôznych stránkach zverejňujeme svoje fotografie, myšlienky, názory, miesto aktuálneho pobytu a iné osobné údaje. Akosi zabúdame na to, že na opačnom konci nemusí sedieť chlapec/dievča s vekom a fotografiou, ktoré si udáva.

Do pozornosti by sme Vám / žiakom, rodičom / radi dali internetové stránky, ktoré sa zábavným a zaujímavým spôsobom tejto problematike venujú:

• www.zodpovedne.sk
            • www.bezpecnenainternete.sk
            • www.ovce.sk
            • www.unicef.sk

Nájdete na nich množstvo hier, kvízov, testov, animovaných rozprávok pre každú vekovú skupinu. Žiaci počítačového krúžku si napríklad vytvorili Sľub o používaní počítača, podľa ktorého sa budú riadiť doma pri práci s ním.

• Príprava na Vianoce

• Prvou adventnou nedeľou sa začalo štvortýždňové obdobie prípravy na slávenie sviatku Vianoc. Je to zároveň aj čas radosti a nádeje, ktorého neodmysliteľnou súčasťou je aj typická vianočná výzdoba, ktorá dotvára čaro sviatkov. Vďaka nášmu školskému klubu detí začína postupne všetko dýchať príjemnou vianočnou atmosférou.

• Rodičovské združenie ON-LINE

• Súkromná spojená škola European English School, Solivarská 28 v Prešove pozýva rodičov a zákonných zástupcov žiakov na ON-LINE RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE.

UTOROK, 30.11.2021

• základná škola 1. stupeň - v čase od 16:00 hod.
            • základná škola 2. stupeň a gymnázium - v čase od 16:30 hod.

Konzultačné hodiny budú prebiehať on-line formou prostredníctvom Microsoft Teams, prípadne telefonicky.

Bližšie informácie u TRIEDNYCH UČITEĽOCH.

Tešíme sa na Vašu účasť.

• Hlasujte!

• Najpopulárnejšou témou na hodinách umenia a kultúry sa pre tento týždeň stala téma: "Falzifikát" alebo falzum, čo môžeme preložiť ako - napodobenina vydávajúca sa za originál. Naši druháci sa tak na malú chvíľu stali "celkom zruční" falšovatelia.

Ich úspešnosť sme sa rozhodli vyhodnotiť prostredníctvom hlasovania pridaním LIKE na našej FACEBOOKOVEJ stránke pod jednotlivé autorské fotofalzifikáty.

Hlasovanie potrvá do stredy, 24.11.2021 do 10:00 hod.

"Dielko" s najvyšším počtom LIKE bude zaujímavo ohodnotené.

• Ekonomická olympiáda je najväčšia súťaž v ekonómií a financiách

• V minulom roku otestovala viac ako 8 500 stredoškolákov z 210 stredných škôl na Slovensku. Tento rok je cieľom otestovať ešte väčší počet študentov a získať tak hodnoverný obraz o stave finančnej a ekonomickej gramotnosti medzi mladými.

Účasťou môžu študenti získať hodnotné skúsenosti a nové znalosti, obraz o aktuálnych ekonomických výzvach a problémoch, byť prijatí na vybrané ‼ VŠ bez prijímačiek ‼ postúpiť do medzinárodného kola ako aj vyhrať vecné ceny.

✅ V prípade záujmu kontaktujte pani učiteľku Mgr. Evu Mikolaj..

• OZNAM

• OZNAM_25_10_2021.pdf

• Dôležitý OZNAM !

• Dňa 21.10.2021 a 22.10.2021 (štvrtok, piatok) prechádza celá škola na dištančnú výučbu z dôvodu podozrenia na komunitné šírenie vírusu COVID19.

Škola bude v dané dni ZATVORENÁ !

Strava je vo štvrtok a piatok vyhlásená.

Bližšie informácie doplníme.

Výučba bude prebiehať on-line (ďalšie informácie u triedneho učiteľa).

• OZNAM

• V triedach s dištančnou výučbou je strava dňa 18.10.2021 odhlásená - ostatné dni si prosím odkontrolujte v systéme EduPage. Ďakujeme.

• OZNAM - mimoriadne riaditeľské voľno/dištančná výučba

• Vzhľadom na aktuálnu situáciu v našej škole si vám dovoľujeme oznámiť, že dňa 15.10.2021 bude budova školy uzatvorená pre všetkých žiakov/študentov aj zamestnancov. Priestory školy prejdú v najbližších dňoch kompletnou dezinfekciou DHZ mesta Prešov, aby sa tak zabránilo možnému prenosu vírusov.

• Žiadame zákonných zástupcov o kontrolu zdravotného stavu žiakov a študentov a v prípade prejavu príznakov ochorenia COVID19 o informovanie triednych učiteľov (a všeobecného lekára).
            • Škola bude opäť pripravená pre pokračovanie prezenčnej výučby dňa 18.10.2021 (triedy s nariadenou karanténou pokračujú v dištančnom vzdelávaní).
            • Po nástupe žiakov je potrebné potvrdenie o bezpríznakovosti žiaka/študenta (potvrdiť ho môžete on-line na EduPage v sekcii žiadosti/vyhlásenia – pridať žiadosť).
            • Žiaci, študenti aj zamestnanci školy majú dňa 15.10.2021 vyhlásené stravovanie.
            • Prosíme vás tiež o kontrolu nahlásenia stravy cez EduPage, pre nasledujúci týždeň.

Ďakujeme.