• 2% dane

• Pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Milí rodičia a priatelia školy,

opäť prišiel čas roka, kedy sa máte možnosť rozhodnúť, akým spôsobom zúročíte percentá dane z vašich príjmov za uplynulý rok. Znovu máte šancu premeniť časť prostriedkov na konkrétnu pomoc pre spoločnosť, ktorej sme všetci súčasťou.  Venujte 2 % zo svojich daní na podporu plnenia poslania a cieľov zriaďovateľskej organizácii Súkromnej spojenej školy European English School. Vaše presne identifikované finančné čiastky budú výlučne použité na úhradu školských a voľnočasových potrieb žiakov školy.

Darovaním 2 % zaplatenej dane z príjmov rozhodnete o hodnotnejšom a kvalitnejšom živote vašich detí a o tom, že podiel z Vašej zaplatenej dane bude využitý adresne, transparentne, efektívne a zmysluplne, t. j. pre kvalitatívny rozvoj výchovno-vzdelávacieho procesu. Obraciame sa na Vás s prosbou o podporu vytvárania lepších, nadštandardných výchovno-vzdelávacích podmienok ale aj o podporu mimoškolských aktivít a činností školy.

PROSÍME VÁS O ODOVZDANIE 2 % ZAPLATENEJ DANE Z PRÍJMOV.

Z týchto finančných prostriedkov sa podporujú:

• odmeňovanie žiakov za školskú a mimoškolskú činnosť,
      • vecné ceny v rôznych záujmových súťažiach a mnohé iné aktivity,
      • skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole,
      • skvalitnenie vybavenia školy,
      • nákup IT techniky,
      • nákup školského nábytku.

Ak sa rozhodnete podporiť našu organizáciu, Vaše rozhodnutie bude správne a podporíte naozaj dobré činy za čo Vám úprimne ďakujeme.

TLAČIVÁ NÁJDETE TU:

Vyhlásenie 2-3% za rok 2017

Potvrdenie o zaplatení dane

• Názov: Europska vzdelávacia agentúra, n.o.
      • Adresa: Solivarská 28, 080 05 Prešov
      • IČO: 45731047
      • Právna forma: Nezisková organizácia poskytujúca všeobecne prospešné služby
      • IBAN číslo účtu: SK 62 0200 0000 0026 8019 2251
        kód banky: 0200 (Všeobecná úverová banka, a.s.)

• Ako postupovať

Ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ?
      1. Do 15.2.2019 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
      2. Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvrdenie o zaplatení dane
      3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
      4. Stiahnite si a vyplňte Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane.
      5. Údaje, ktoré potrebujete v tlačivách uviesť:
        Identifikačné číslo (IČO/SID):
      6. Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením), doručte do 30. apríla 2019 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.
      Podávate si daňové priznanie sami?
      1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
      2. Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať, minimálne však 3 Eura.
      3. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa (typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XII. Oddiel priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
        Identifikačné číslo (IČO/SID):
      4. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.2019) na daňový úrad podľa Vášho bydliska.
      Postup pre právnické osoby
      1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
      2. Vypočítajte si Vaše 1% z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať. Môžete určiť jedného alebo viacerých prijímateľov s uvedením príslušných súm (každému však najmenej 8 Eur).
      3. V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 1% z dane v prospech 3 prijímateľov (IV. časť priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
        Identifikačné číslo (IČO/SID):
      4. Pokiaľ ste si vybrali viac ako troch prijímateľov, vložte do daňového priznania ďalší list papiera ako prílohu.
      5. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

• 20. výročie školy
    • Exkurzia po Európe