• Novinky

    • Stredoškolská odborná činnosť - projekt "reFRESHit"
     • Stredoškolská odborná činnosť - projekt "reFRESHit"

     • Módny priemysel v dnešnej dobe prichádza až s 52 sezónami ročne, trendy sa preto menia rapídne rýchlo. Problémom je, že ľudia sa stále snažia obliekať podľa aktuálnych trendov. Oblečenie je preto často vyrábané rýchlo a lacno, aby sa čo najlepšie priblížilo predstavám ľudí a vedelo na trh prísť čo najrýchlejšie. Množstvá kusov oblečenia, tak už po pár noseniach končia na skládkach kvôli poškodeniu, či zostanú zabudnuté v našich skriniach... Skrátka už naďalej nepatria k aktuálnym trendom.

      Oblečenie, ktoré sa už nepovažuje za trendy však ešte stále môže mať nejaké využitie. Preto naša študentka zamerala prácu SOČ na kreatívnu tvorbu nových kúskov z tohto typu oblečenia.

      Krabicu, kam môžeš aj ty vhodiť svoj "neaktuálny" kúsok módy pre ďalšie spracovanie nájdeš na medziposchodí pri zborovni.

      Projekt na INSTAGRAME: https://www.instagram.com/re.fresh.it/?utm_source=ig_web_button_share_sheet&igshid=MmVlMjlkMTBhMg==

    • Sv. Mikuláš
     • Sv. Mikuláš

     • Ďakujeme, Mikuláš, za tie pekné chvíle, za darčeky od teba, za úsmevy milé. Stretneme sa o rok zas, príď, Mikuláš, medzi nás...

    • DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ 14.12.2023
     • DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ 14.12.2023

     • Bilingválne slovensko-anglické gymnázium, ktoré je súčasťou Súkromná Spojená Škola European English School, je jednou zo širokého spektra možností.

      Absolvovať ale gymnázium, ktoré je všeobecnovzdelávacou školou v anglickom jazyku, nadobudnúť jazykové kompetencie na úrovni C1, získať štátnu skúšku z anglického jazyka (už na strednej!), je pre mladého človeka v dnešnom otvorenom svete nesmierne veľkou devízou a priamou vstupenkou na štúdium čohokoľvek a kdekoľvek na svete.

      Súkromné bilingválne gymnázium, Solivarská 28, Prešov, Vám chce pomôcť na ceste k Vášmu úspechu.

      Začnite aj Vy svoju budúcnosť správne!

      Vidíme sa na DNI OTVORENÝCH DVERÍ 14.12.2023 od 9:00 hod.

    • Olympiáda kritického myslenia
     • Olympiáda kritického myslenia

     • Už budúci utorok 12. decembra 2023 sa uskutoční školské kolo Olympiády kritického myslenia. Budete si môcť zadarmo vyskúšať svoju mediálnu gramotnosť, schopnosť overovať informácie a argumentovať.

      Zaregistrujte sa čo najskôr – prostredníctvom EDUPAGE v časti súťaže.

      Pre ďalšie info a kurzy na prípravu k olympiáde kontaktujte p. učiteľku Mgr. Mikolaj.

      Čo môžete vyhrať ?

      ŽIAK, KTORÝ ZÍSKA NA NAŠEJ ŠKOLE NAJVIAC BODOV, BUDE ZARADENÝ DO LOSOVANIA O VÝLET DO EURÓPSKEHO PARLAMENTU V ŠTRASBURGU!

    • Olympiáda ľudských práv
     • Olympiáda ľudských práv

     • Kedy:  7.12.2023 (štvrtok) 1. a 3. vyučovacia hodina / 1. a 2. kolo
      Kde:  Prezenčne v škole (8.00 - pred učebňou / aula)

      PODMIENKY ÚČASTI:                                                                                   

      Zúčastniť sa môže každý(á) žiak(čka) gymnázia.

      1. kolo - písomný test (pozri zdroje na prípravu)
      2. kolo - obhajoba modelovej situácie pre prvé 3 miesta z 1. kola

      Účasť je nutné zaregistrovať cez systém Edupage do 6.12.2023 do 24.00 hod. (v časti úvod-súťaže-otvorené registrácie-olympiáda ľudských práv).

      Zdroje na prípravu: www.olp.sk (časť kronika OĽP).

      V prípade otázok kontaktujte p. uč. Mgr. Ivanča.

    • 25. VÝROČIE ŠKOLY
     • 25. VÝROČIE ŠKOLY

     • Dňa 29. novembra 2023 sme oslávili úžasných 25 rokov od založenia nášho Súkromného gymnázia. Pri príležitosti tohto významného jubilea sme sa s viac, ako stovkou priaznivcov obzreli do bohatej histórie našej vzdelávacej inštitúcie. Oslavy sa konali 29. novembra v krásnom prostredí EL PARKU, kde sme sa spoločne podelili o radosť z našich spoločných úspechov. Kultúrny program bol plný kreatívnych vystúpení, talentovaných žiakov a výnimočných momentov, ktoré nám pripomenuli, prečo je naša škola tak špeciálna.

      Sme hrdí na to, že sme súčasťou tejto školskej rodiny a že sme spolu mohli osláviť tento výnimočný míľnik. 25 rokov našej úspešnej existencie nám dodáva silu a motiváciu pozerať sa do budúcnosti so záväzkom pokračovať v našom poslaní.

      Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli k vytvoreniu tejto úžasnej školskej komunity a tešíme sa na ďalšie roky spoločného pôsobenia.

    • Thanksgiving Day
     • Thanksgiving Day

     • Tento školský rok PK ANJ spolu s členkami a členmi školského parlamentu pripravili, v rámci každoročnej aktivity Deň anglicky hovoriacich kultúr, Thanksgiving Day. Žiaci a žiačky 2. stupňa ZŠ a gymnázia sa mohli popri iných aktivitách napríklad aj obliecť do kostýmov americkej kultúry, súťažiť v kvíze o histórii a súčasnosti sviatku vďakyvzdania v USA alebo si pochutnať na tzv. "Thanksgiving Lunch menu", ktorý prichystala naša školská kuchyňa. 

      Za finančnú podporu pre kúpu cien ďakujeme ZRPŠ, vážime si prácu organizátorov a blahoželáme všetkým výhercom. 

      Happy Thanksgiving ! 

    • Readycon
     • Readycon

     • Počas včerajšieho dňa sme mali príležitosť zúčastniť sa READYCONu - online podujatia, ktoré otvára dvere do sveta moderných zručností potrebných v 21. storočí. Pretrvávajúca potreba získavať nové schopnosti a informácie je neustálym nárokom dnešného sveta a práve toto podujatie je kľúčom k prehľadu a vedomostiam, ktoré študentom pomáhajú pri ich kariérnych rozhodnutiach. Skúsení odborníci z rôznych odvetví, ako elektrotechnika, zdravotníctvo, stavebníctvo, financie, obchod a služby, médiá, marketing, manažment, strojárstvo a informačné technológie, poskytli cenné informácie o kľúčových trendoch a príležitostiach v týchto oblastiach. Ich prezentácie a diskusie umožnili študentom nahliadnuť do praxe a pochopiť, aké sú možnosti a výzvy v rôznych odvetviach.

      READYCON nie je len obyčajná udalosť. Je to príležitosť pre mladých ľudí urobiť informované rozhodnutia o ich budúcej kariére. Naša škola podporuje podujatia, ktoré majú reálny dopad na budúcnosť našich študentov. Vďaka READYCON-u majú možnosť rozšíriť tak svoje obzory, získať nové perspektívy a lepšie pochopiť, čo ich zaujíma v ich budúcom povolaní.

    • Výsledky Olympiády o Európskej únii
     • Výsledky Olympiády o Európskej únii

     • 211 súťažných tímov z celého Slovenska – 4. miesto pre trojicu seminaristov zo SGPO a pozvanie od pána europoslanca Wiezika do Štrasburgu!  

      S veľkou radosťou oznamujeme, že naši študenti dosiahli vynikajúci úspech na nedávnej olympiáde o Európskej únii. Tento úspech si nezískali len pre seba, ale aj pre našu školu. Tím ukázal, že tvrdá práca, šikovnosť a oddanosť môžu viesť k výnimočným výsledkom.  

      Navyše, ich ohromujúci výkon ich kvalifikoval na osobitné pozvanie do Štrasburgu. Táto príležitosť nie je len odmenou za ich úsilie, ale aj možnosťou na ďalšie vzdelávanie a rozširovanie obzorov v jednom z epicentier európskej kultúry a politiky. 

      Tím spolu s ich učiteľkou sú už plní očakávaní, aby reprezentovali našu školu v Štrasburgu. 

      Fakulta sociálnych vied, pod vedením Centra pre občiansku excelentnosť, Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave už po ôsmykrát zorganizovala Olympiádu o Európskej únii. Patronát prevzala predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsola a podujatie sa konalo taktiež pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. 

      Dôvodom organizácie tejto súťaže je snaha priblížiť mládeži fungovanie Európskej únie, jej inštitúcií, politík, programov a hodnôt, ktoré presadzuje. Zásadu chápania fungovania a právomocí Európskej únie považujeme za smerodajné pretože dopomáha k pochopeniu súčasných výziev a hrozieb, ktoré pôsobia na všetky členské štáty EÚ a tým pádom aj Slovensko. 

      Partnermi podujatia sa stali Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku, Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, europoslanci Ivan Štefanec a Michal Wiezik, ktorí darovali tímom zájazd do Štrasburgu/Bruselu.

    • Svetový deň predčasne narodených detí
     • Svetový deň predčasne narodených detí

     • Deň 17. november je už jedenásť rokov vyhlásený za Svetový deň predčasne narodených detí...

      Deň detí 1. jún sa zvyčajne oslavuje v strednej a východnej Európe, zatiaľ čo 20. november je celosvetovým dňom detí, ktorým si pripomíname prijatie Deklarácie práv dieťaťa Organizáciou Spojených národov v roku 1959. UNICEF je organizácia zodpovedná za ochranu a podporu detí.

      A práve v tento výnimočný deň 20.11.2023 sa sme spoločne s našimi „Dofákmi“, úspešnými absolventmi bronzovej aj striebornej úrovne programu Duke of Edinburgh (Medzinárodnej ceny Vojvodu z Edinburghu) rozhodli odniesť výťažok z „DofE day,“ predčasniatkam (perinatologickému oddeleniu v Prešove).

      Vyzbieranú sumu 60€ sme obohatili aj ponožkami z „ponožkovej výzvy“ v mesiaci október. Veľké prekvapenie prišlo od pani Bombarovej, ktorá pre detičky ušila nádherné hračky (Bambola).

      Celému personálu aj malým predčasniatkam sme spríjemnili náročne chvíle.

      Šikovní a srdeční Dofáci pod vedením p. uč. Vargovej a p. uč. Šutyho.

    • Protikorupčná akadémia
     • Protikorupčná akadémia

     • Miera korupcie sa neodvíja len od toho, čo sa deje napríklad v parlamente. Dôležité je, čo sa deje v každom kúte Slovenska. Do tretieho ročníka Protikorupčnej akadémie sa prihlásil tento rok rekordný počet uchádzačov a uchádzačiek a nechýbalo ani zastúpenie našej školy, vďaka študentke Hane Maxinovej.

      Počas víkendu 30 z nich absolvovalo workshopy o občianskom aktivizme, odhaľovaní korupcie aj zákulisí investigatívy. Po úvodnom tréningu sa uchádzači a uchádzačky začnú venovať realizácii vlastného projektu pod dohľadom skúsených odborníkov s dlhoročnými skúsenosťami. Počas niekoľkých mesiacov zorganizujú s pomocou akadémie inšpiratívne podujatie, skontrolujú podozrivé zákazky v niekoľkých mestách, napíšu protikorupčný blog alebo iným kreatívnym spôsobom upozornia na nemorálne či korupčné správanie.

      Viac informácií o komunite sa môžete dozvedieť TU

    • Návšteva knižnice
     • Návšteva knižnice

     • Dňa 9. novembra mali prváci nášho gymnázia možnosť navštíviť knižnicu P. O. Hviezdoslava v Prešove a preskúmať jej časť s anglickou literatúrou v sprievode učiteľky anglického jazyka. Pani knihovníčka im venovala svoj čas a s nadšením predstavila obsah tejto časti knižnice. Študenti mohli prechádzať regálmi a prezerať si všetky publikácie, ktoré tam boli uložené. Bolo príjemné spoznať tak bohatý svet anglickej literatúry v slovenskej knižnici.

    • OZNAM - konzultačné hodiny
     • OZNAM - konzultačné hodiny

     • Súkromná spojená škola European English School, Solivarská 28 v Prešove pozýva rodičov a zákonných zástupcov žiakov na KONZULTAČNÉ HODINY

      Súkromného gymnázia a Súkromnej základnej školy, ktoré sa budú konať dňa 14. novembra 2023 (utorok) od 16.00 hod. do 17.00 hod.

      Tešíme sa na Vašu účasť

    • Zážitkový workshop kritického myslenia a argumentácie
     • Zážitkový workshop kritického myslenia a argumentácie

     • V spolupráci s OZ Zmudri si naši tretiaci na gymnáziu mohli vyskúšať zážitkovú formu výučby občianskej výchovy. Workshop prebiehal bádateľskou metódou, pri ktorej neboli poslucháči iba pasívnymi sledovateľmi, ale mohli aktívne pracovať (jednotlivo alebo v malých skupinkách). 

      Študenti a študentky v rámci workshopu pracovali v tímoch s konkrétnymi príspevkami zo sociálnych sietí, s cieľom vybudovania stratégií, podľa ktorých sa dokážu vedieť kriticky rozhodovať, komu a čomu budú, resp. nebudú na sociálnych sieťach veriť. 

    • Olympiáda o EÚ
     • Olympiáda o EÚ

     • Olympiáda o Európskej únii je vedomostná súťaž, ktorej cieľom je prehĺbiť poznatky o fungovaní EÚ. Olympiáda sa koná pod patronátom predsedníčky Európskeho parlamentu a záštitu nad podujatím prevzalo MŠVVaŠ SR. Ďalšími partnermi tohto podujatia sú Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku, Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a europoslanci.

      Maturanti našej školy sa v dvoch tímoch dnes zapojili do prvého elektronického kola súťaže, v rámci seminára z občianskej výchovy. Držíme palce!

  • Kontakty

   • Súkromná spojená škola European English School, organizačná zložka Súkromné gymnázium
   • Sekretariát: Pevná linka: 051/771 32 63 Mobil: +421 948 134 538 Vrátnica školy: +421 950 462 455
   • Solivarská 28, 080 05 Prešov Slovakia
   • IČO: 42384010
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje