• Informácie o strave

"V zdravom tele, zdravý duch."
        • PODMIENKY ORGANIZÁCIE REŽIMU STRAVOVANIA V SÚKROMNEJ VÝDAJNEJ ŠKOLSKEJ JEDÁLNI A PODMIENKY ÚHRADY NÁKLADOV NA STRAVOVANIE V ŠK. ROKU 2023/2024

Žiadame všetkých záujemcov o stravovanie o stiahnutie a vyplnenie zápisného lístka, ktorý je potrebné vyplnený odovzdať triednemu učiteľovi 4.9.2023.

ZÁPISNÉ LÍSTKY

INFORMÁCIA K POSKYTNUTIU DOTÁCIE NA STRAVU V ZMYSLE PRÁVNEJ ÚPRAVY ÚČINNEJ OD 1.9.2023

- obedy "zadarmo" pre žiakov na GYM z 8. ročníka ZŠ

• Dotáciu na stravu je možné oprávnenému dieťaťu poskytnúť len za splnenia podmienky, že sa zúčastnilo vyučovania a odobralo stravu. Viac informácií nájdete TU.

• Výška dotácie / dotácia na stravu sa poskytuje v sume:

* 2,10 eur za každý deň, v ktorom sa dieťa zúčastnilo vyučovania v ZŠ na prvom stupni a odobralo stravu,
            * 2,30 eur za každý deň, v ktorom sa dieťa zúčastnilo vyučovania v ZŠ na druhom stupni, vyučovania prvom až štvrtom ročníku osemročného vzdelávacieho programu v SŠ alebo vyučovania v prvom ročník päťročného vzdelávacieho programu v SŠ po prijatí na vzdelávanie v SŠ z ôsmeho ročníka ZŠ a odobralo stravu.

INTERNETOVÁ STRÁNKA PRE PRIHLASOVANIE A ODHLASOVANIE SA ZO STRAVY

PRIHLÁSENIE/ODHLÁSENIE ZO STRAVOVANIA

• žiak prvého stupňa základnej školy má vždy predvolený obed č.1.
            Ak chcete obed zmeniť na č.2, je potrebné tak urobiť v aplikácii EduPage, prípadne na tablete v školskej jedálni a zmeniť si obed,
          • žiak druhého stupňa, študent gymnázia a zamestnanec obed predvolený nemajú.
            Je potrebné si obed č.1 alebo č.2 navoliť cez aplikáciu EduPage, prípadne na tablete v školskej jedálni
          • obed je možné prihlásiť/odhlásiť najneskôr do 15:00 hod. predchádzajúceho dňa,
          • v prípade neprítomnosti dieťaťa/žiaka v škole je povinnosťou zákonného zástupcu odhlásiť žiaka zo stravy deň vopred do 15:00 hod. prostredníctvom aplikácie EduPage.
          • v prvý deň choroby žiaka je možné neodhlásenú stravu odobrať do jednorazových nádob v čase od 11:30 do 12:00 hod., pričom SVŠJ nezodpovedá za zdravotnú bezpečnosť stravy konzumovanej mimo stravovacích priestorov SVŠJ. Ďalšie dni neprítomnosti žiaka na výchovnovzdelávacom procese v škole je potrebné žiaka zo stravovania včas odhlásiť (deň vopred do 15:00 hod./EduPage).

PRIHLASOVACIE ÚDAJE

• rovnaké prihlasovacie údaje, aké dostali žiaci na začiatku roka k prihláseniu sa do EduPage,
          • noví žiaci dostanú prihlasovacie údaje v priebehu prvého šk. týždňa od triedneho učiteľa.

VÝDAJ OBEDOV

• v pracovné dni od 11,30 hod. - do 14,00 hod.
          • pre výdaj obeda je nutné v školskej jedálni označiť výber stravy v daný deň  KARTOU ISIC/EURO26.

INFORMÁCIE

Na účet školskej jedálne je potrebné uhradiť do 25. dňa mesiac vopred zálohový príspevok na stravovanie, ktorý bude tvoriť rezervu platieb za obedy - podľa kategórie stravníka (I. stupeň, II. stupeň, gymnázium, zamestnanec / podľa zápisného lístka.) pre nasledujúci mesiac.

• v mesiaci september je potrebné uhradiť dva mesiace (aktuálny september a nasledujúci mesiac október), ďalej len pre nasledujúci mesiac.
          • mesačné plaby na stravovanie platné od 1.1.2023
            • základná škola 1. stupeň: 5 eur/mesiac
            • základná škola 2. stupeň: 5 eur/mesiac
            • gymnázium: 45,00 eur/mesiac žiak nastupujúci do 1. roc. na GYM z 8. ročníka ZŠ – 5 eur/mesiac
            • zamestnanec: 35,00 eur/mesiac

• preplatky sa vracajú 1x ročne, v júli/auguste po ukončení školského roka.

ÚDAJE POTREBNÉ K REALIZÁCII PLATBY + VARIABILNÝ SYMBOL

DODÁVATEĽ STRAVY

• Stravovanie pre Vás zabezpečuje SMŠ ELBA - Súkromná školská jedáleň
            prevádzka: SMŠ ELBA - Súkromná školská jedáleň, Smetanova 2, 080 05 Prešov